Stop uzależnieniom

Zakłady
bukmacherskie Z czym to się je?

Akcja gram uczciwie
Zakłady bukmacherskie przez internet są rodzajem gry losowej prowadzonej w sieci, która polega na przewidywaniu wyniku zdarzeń sportowych, a także kulturalnych, społecznych i politycznych. Organizatorem tej gry jest bukmacher internetowy, który ustala kursy na poszczególne zdarzenia i przyjmuje zakłady. Wysokość wygranej zależna jest od wysokości kursu ustalonego na przewidywany rezultat zdarzenia, o którego wystąpienie grający się zakłada. 

Rodzaje zakładów bukmacherskich

Istnieje wiele rodzajów rezultatów możliwych do zawierania zakładów bukmacherskich przez internet dla danego zdarzenia. W przypadku najpopularniejszych zdarzeń sportowych może to być zwycięstwo określonej drużyny lub zawodnika, albo remis w grze. Ponadto dla różnych dyscyplin sportowych mogą być oferowane różne zakłady bukmacherskie. W przypadku zakładów na mecze piłki nożnej oprócz podstawowych zakładów najczęściej istnieje możliwość zawarcia zakładu podwójnej szansy (tzw. typ „z podpórką”), czyli wystąpienia jednego z dwóch na trzy możliwe rozstrzygnięcia meczu; zakładu bukmacherskiego o dokładny wynik meczu; rezultatu każdej z połów meczu; ilości strzelonych goli; strzelca gola; czasu strzelenia gola; ilości przyznanych kartek w meczu; wystąpienia rzutów rożnych; podyktowania rzutów karnych itp. Innym rodzajem zakładów bukmacherskich są handicapy, które zostały wprowadzone po to, aby wyrównać kursy rywalizujących ze sobą zespołów. Polegają one na tym, że słabszej drużynie do końcowego wyniku spotkania dopisuje się określoną liczbę goli, a mocniejszej taką samą liczbę się odejmuje.

Rodzaje kursów bukmacherskich

Wysokość przewidywanej wygranej uzależniona jest od kursu na dane zdarzenie. Wyższy kurs to teoretycznie mniejsze szanse na wygranie zakładu bukmacherskiego ponieważ bukmacher internetowy ustalając kurs uzależnia jego wysokość od prawdopodobieństwa wystąpienia określonego wyniku w konkretnym zdarzeniu. Wyróżnia się trzy sposoby prezentacji kursów:
  • decimal, np. 1.8
  • fraction, np. 10/4
  • moneyline, np. +400
Internetowe zakłady bukmacherskie w Polsce zawiera się na podstawie kursów wyrażonych w systemie decimal, czyli dziesiętnym. Jednocześnie jest to najpopularniejszy sposób przedstawiania kursów stosowany w Europie (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii). Wygrana wyliczana jest poprzez pomnożenie stawki zakładu bukmacherskiego przez kurs na zdarzenie, a w przypadku zakładów akumulacyjnych dodatkowo kursy mnoży się przez siebie. Należy przy tym pamiętać, że legalni bukmacherzy internetowi w Polsce z reguły pobierają podatek od wniesionej stawki w wysokości 12%, a także są zobowiązani pobierać podatek w wysokości 10% od każdej wygranej powyżej kwoty 2280 zł.
Listę oraz więcej informacji na temat legalnych bukmacherów internetowych w Polsce przeczytasz w dziale legalni bukmacherzy.

Więcej informacji na temat zakładów bukmacherskich a także odpowiedzi na wiele pytań znajdziesz w dziale Baza wiedzy.

LEGALNI BUKMACHERZY

Fortuna LV Bet forBET