Stop uzależnieniom

BAZA WIEDZY O ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Akcja gram uczciwie

Zagadnienia podstawowe

 • Co to są zakłady bukmacherskie?

  Zakłady bukmacherskie to gra o wygrane pieniężne lub rzeczowe, która polega na odgadnięciu zaistnienia określonego zdarzenia (np. wynik meczu, dokładny wynik itp.) i w której wysokość wygranej jest zależna od umówionego pomiędzy bukmacherem a graczem stosunku wpłaty do wygranej (iloczyn stawki i kursu).

  Od bukmacherstwa należy odróżnić totalizatory, czyli grę polegającą na odgadnięciu wyniku sportowego współzawodnictwa ludzi lub zwierząt, ale w których wysokość wygranych uzależniona jest od sumy wpłaconych stawek na daną grę, czyli puli na wygrane.

  Oba typy gier nazywane są zakładami wzajemnymi.

Legalność

 • Czy zakłady bukmacherskie przez internet w Polsce są legalne?

  W internecie dostępnych jest mnóstwo serwisów oferujących zakłady bukmacherskie w języku polskim, jednak nie u wszystkich bukmacherów internetowych zawieranie zakładów na terytorium Polski jest legalne.
 • Jacy bukmacherzy internetowi są legalni w Polsce?

  Zawieranie zakładów bukmacherskich przez internet w Polsce dozwolone jest u bukmacherów posiadających zezwolenie Ministra Finansów.

  Najczęściej informują o tym fakcie na swojej stronie internetowej (sprawdzić to możemy np. w zakładce „O firmie”, „O nas” itp.), Strona internetowa zakładów dostępna jest tylko i wyłącznie pod polską domeną najwyższego poziomu (.pl). Są widoczni jako sponsorzy polskich drużyn i wydarzeń sportowych (tylko legalni bukmacherzy internetowi mogą być sponsorami w Polsce).
 • Czy zawieranie zakładów bukmacherskich u nielegalnego bukmachera internetowego jest karalne?

  Tak, według polskiego prawa zawieranie zakładów bukmacherskich na terytorium RP u zagranicznych bukmacherów internetowych, a także u bukmacherów internetowych nie posiadających zezwolenia jest karane karą grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych.

POZOSTALI BUKMACHERZY

LV Bet Fortuna Totolotek forBET